Hírek
2019. November 08. 06:25, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nő a nemzetközi kamionforgalom a határátkelőhelyeken
Az év végéhez közeledve ismét nő a tehergépjármű-forgalom a határátkelőhelyeken - írta az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön.
Ezt nem a rendőrség útdíjellenőrzésének szigorítása okozza - közölte az ORFK.
A rendőrség törvényi kötelezettségének eleget téve határforgalmi ellenőrzés keretében vizsgálja, hogy az üzembentartók befizették-e a megtett úttal arányos útdíjat - áll a közleményben.
Az ellenőrzés kiterjed minden 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó tehergépkocsira, nyerges vontatóra, illetve az ilyen gépjárműből és az általa vontatott pótkocsiból, félpótkocsiból álló járműszerelvényre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
