Hírek
2025. Május 30. 20:44, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken
A tárca hangsúlyozta: a kormány azon dolgozik, hogy a magyar családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, ezáltal pedig többet is tudjanak költeni akár utazásra, kikapcsolódásra is. A családok gondtalan pihenését a kormány a SZÉP-kártyával is kiemelten támogatja, amely a hazai turizmus teljesítményéhez is érdemben hozzájárul.
Áprilisban a SZÉP-kártya feltöltések mellett a költések is kimagaslóan alakultak, előbbi 35, utóbbi 14 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbi szintet. Az év első négy hónapjában közel 170 milliárdos SZÉP-kártya feltöltés segítette a hazai turizmust és a családok belföldi kikapcsolódását - ismertette az NGM.
2025 áprilisában a SZÉP-kártya feltöltések összértéke több mint 64 milliárd forintot tett ki, ami az előző év ugyanezen időszakát 35 százalékkal múlta felül. A kártyabirtokosok összesen közel 43 milliárd forintot költöttek SZÉP-kártyáikról, 14 százalékkal többet, mint 2024 áprilisában.
2025. január-április között a SZÉP-kártya feltöltések összértéke meghaladta a 169 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát közel 8 százalékkal múlta felül.
A kártyabirtokosok összesen mintegy 140 milliárd forintot használtak fel április végéig kártyáikról, így a SZÉP-kártyás költések az előző év azonos időszakához képest 8 százalékkal nőttek. Az adatok rávilágítanak arra, hogy a SZÉP-kártya a hazai turizmus egyik motorja, amely a lakosság széles rétegei számára nyújt lehetőséget a belföldi utazásra, kikapcsolódásra
- hangsúlyozta az NGM.
A kormány a SZÉP-kártyával kiemelten támogatja a magyar családok gondtalan pihenését, akik egyre szélesebb körben tudják felhasználni kártyáikat. Az elfogadóhelyek száma idén áprilisban meghaladta a 156 ezret, ami 7,4 százalékos növekedést jelent tavaly márciushoz képest.
A kormány azon dolgozik, hogy a SZÉP-kártya ne csak fizikai formában, hanem digitálisan is elérhető legyen a családok számára, ezáltal is megkönnyítve a kedvezményes béren kívüli juttatás felhasználását - írta közleményében az NGM.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
