Hírek
2011. Október 27. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nem privatizálják a postákat
Versenybe száll a multikkal a Magyar Posta Zrt. a postai piac 2013-as megnyitása után – mondta Geszti László, a társaság vezérigazgatója a Magyar Nemzetnek. Elmondta: a vidéki postákat nem adják bérbe, nem privatizálják.
Az üzemeltetést fogják átadni, az infrastruktúra, a berendezések, az ingatlan és minden más a posta tulajdonában marad. A Magyar Posta Zrt. üzemeltetési szerződést köt a hivatalokat kézben tartókkal. A társaság által elvárt és meghatározott feladatok elvégzéséért az anyavállalat fizet majd üzemeltetési díjat, ugyanakkor egyéb tevékenységekből pluszbevételre is szert tehet a vállalkozó.A cél az, hogy a postahely üzemeltetőjét is érdekeltté tegyék abban, hogy gazdaságosan bánjon az erőforrásokkal, esetleg nyereséget termeljen. A vezérigazgató elmondta azt is, hogy a társaságnál egyfajta kultúraváltásra készülnek, és a céljuk az, hogy a piacon verjék meg versenytársaikat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
