Városlista
2025. december 16, kedd - Etelka

Hírek

2017. Január 18. 10:33, szerda | Helyi sport
Forrás: Martonosi Gábor sajtófőnök

NEM JÖTT ÖSSZE A NÉGYES DÖNTŐ

NEM JÖTT ÖSSZE A NÉGYES DÖNTŐ

Nem sikerült győznie Nyíregyházán a Vásárhelyi Kosársulinak, így a gárda nem lesz ott a Hepp Ferenc Emlékkupa négyes döntőjén.

Sokat azonban nem bánkódhat Utasi Gábor csapata, mivel szombaton az Eger elleni bajnokin kell teljesíteniük a Hódtói Sportcsarnokban.

Másfél hét alatt harmadszor kelt több száz kilométeres útra a vásárhelyi alakulat. A fáradtság már az első negyedben meglátszott rajtuk, jól mutatta ezt a 29 kapott pont is, amit a második periódusban 27 követett. A félidőre így 12 pontos hátrányba kerültek Pavlovicék, akiknek az is nehezítette a dolgát, hogy Vas és Kelemen betegen vállalta a játékot. A nyíregyháziaknak ez kapóra jött, közülük Nagy élt leginkább, a vendégekben az irányító Szabó tartotta a lelket.

A nagy szünet után csak annyi változott, hogy a Kosársuli némi borsot tudott törni védekezésben ellenfele orra alá, de a harmadik periódusban szerzett mindössze 8 pont megpecsételte a továbbjutás sorsát. Ráadásul míg Szabónak nem igen akadtak társai a pontgyártásban, addig Nagy mellé Czura, Gant, Oláh és Bus is felzárkózott. Csak ők öten 71 pontot termeltek a derbin, amelyet végül 87-67-re húzott be magabiztosan a Nyíregyháza Blue Sharks biztosítva ezzel helyét a Hepp-kupa négyes döntőjén.

A Kosársuli szombat este 18 órakor a Hódtói Sportcsarnokban folytathatja menetelését a bajnokságban. Az összecsapáson az Eger lesz az ellenfél.

Nyíregyháza Blue Sharks - Vásárhelyi Kosársuli 87-67 (29-22, 2-22, 17-8, 14-15)
Hepp-kupa negyeddöntő mérkőzés, vezette: Pozsonyi L., Balogh Gy. és Bács Cs.
Nyíregyháza, Continental Aréna, 150 néző.
Kosársuli: SZABÓ 22/6, Kelemen 5/3, Vas 8/6, Varga 6/6, Genal 2.
Csere: Rostás I. 8, Nemes 3, Pavlovic 10/3, Béres-, Kis Molnár 3/3.
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: „Az első félidőben mutatott rossz védekezésünk után feljavult a játékunk a védőtérfelünkön. Sajnos azonban támadásban semmi sem jött össze, rosszul dobtunk. Az utóbbi három idegenbeli mérkőzés felőrölte a játékosaimat, akiknek a fárasztó utazás mellett igen erős ellenfelekkel kellett szembenézniük Miskolcon, Tiszaújvárosban, és most itt Nyíregyházán is.”

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld

Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban

Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.

2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód

Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.

2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata

Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.