Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2018. Június 08. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Nem jogerősen hét évre ítélték a csecsemője megölésével vádolt nőt

Nem jogerősen hét évre ítélték a csecsemője megölésével vádolt nőt

Hét év börtönbüntetésre ítélte a csecsemője megölésével vádolt fertőendrédi nőt a Győri Törvényszék csütörtökön. A halált okozó testi sértés miatt kiszabott ítélet nem jogerős

- olvasható a törvényszéknek az MTI-hez eljuttatott közleményében.

A történteket felidézve azt írták: a vádlott második gyermeke 2016 februárjában született Svájcban. A nő gyermekével az év júliusában költözött élettársához Fertőendrédre. Gyakran fogyasztott alkoholt, alkoholos befolyásoltság alatt többször volt türelmetlen a gyermekkel, különösen a sírása zavarta. 2016 októberében reggeltől estig egyedül volt otthon, és több nyugtatót vett be. Délután a gyermek etetés közben sírni kezdett, ezért a 7 hónapos csecsemő fejét többször megütötte, és nagy erővel, hosszan rázta a kisgyermeket, aki röviddel ezután meghalt. A vádlott a halott gyermeket az ágy melletti szőnyegen hasra fektette, ebben az állapotban találta meg hazaérkező élettársa, aki azonnal mentőt hívott. A mentők megkezdték a csecsemő újraélesztését, de nem tudtak rajta segíteni.

A csecsemő halálának közvetlen oka diffúz agyzúzódás, súlyos agyvizenyő kialakulása volt.

A szakértői vélemény alapján a nő gyógyszerek miatti tompultsága nem volt olyan fokú, hogy ne ismerje fel tette következményeit, az ítélet indoklása szerint ezért bűnössége megállapítható volt a halált okozó testi sértésben.

Az ítélet nem jogerős, mivel a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.