2024. április 23, kedd - Béla

2016. Május 27. 11:06, péntek | Helyi sport
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

NEM FORGOTT VESZÉLYBEN A 13. HELY

Az első mérkőzésen szerzett tetemes előnyét megőrizve, újabb győzelemmel zárta a 2015-16-os idényt a Vásárhelyi Kosársuli. A diadal a 13. helyet jelentette a kék-sárgáknak.

A hosszú út ellenére a vendégek kezdtek jobban. Hét perc után már 7-17 állt az eredményjelzőn. A kezdő ötösből kiszoruló Czibere vitt ekkor szít a Kosársuli játékába, ami tovább lendítette a gárda szekerét. Mellé többen felzárkóztak, míg a hazaiak nem tudták elkapni a fonalat, így a periódus végére már 14 egységgel álltak rosszabbul ellenfelüknél.

A folytatásban ébredezni látszottak a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek, 10-re jöttek fel, de Wirth hármasa és Pavlovic kettese után biztosabbá vált a különbség. (21-36) Majd Varga Zalán sem maradt ki a jóból, pontjai után már 20 volt az együttesek között, és ez a nagyszünetig alig változott.

36-52-ről folytatódott az összecsapás, ami kicsit felpörgött, hiszen mindkét együttes 10 pontot szerzett két perc alatt. A dobópárbajból a Hódmezővásárhely jött ki jobban, tovább nőtt a differencia. (46-67) Varga Dániel, Kelemen, Pavlovic és Mócsai villogott ebben az időszakban. Utóbbitól olyat láthattunk, amit nagyon ritkán, még a triplavonalon kívülről kétszer is betalált. A hazaiak ekkor kicsit faragtak a hátrányukból, a zárójátékrészre, Fazekas megállíthatatlan volt. (59-71)

A helyosztó szempontjából csak formalitás volt az utolsó 10 perc, mivel Drahoséknak több mint 40 pontot kellett volna ledolgozniuk, hogy fordítsanak a jobb helyezésért. Az azonban látszott, hogy nem akarnak vereséggel búcsúzni közönségüktől, begyújtották a rakétákat, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő. A Vásárhelyi Kosársuli végül győzelmekkel zárta a 2015-16-os idényt, melynek végén a tabella 13. helyén álltak meg dr. Elek András és Utasi Gábor játékosai.

MEAFC - Vásárhelyi Kosársuli 78-86 (15-29, 21-23, 23-19, 19-15)
NBI B csoport, rájátszás a 13. heyért. Vezette: Sallai I., Gergely Cs., Zalai Á.
Miskolc, Miskolci Egyetem Körcsarnoka, 150 néző.
Kosársuli: KELEMEN 24/9, Mócsai 6/6, Pavlovic 7, VAS 12/6, VARGA D 12.
csere: VARGA Z. 10, Czibere 5/3, Wirth 10, Kis Molnár -, Rostás G. -.
Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: "Minden jó, ha jó a vége. Szépen zártuk a szezont, az utolsó két kört veretlenül fejeztük be, és most is idegenben tudtunk diadalmaskodni."

2024. Április 23. 12:07, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet

2024. Április 23. 06:54, kedd | Belföld