Hírek
2017. Július 11. 12:45, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nem dőlt meg az áramfogyasztási rekord a hőségben
A hőség ellenére nem döntött csúcsot a hazai villamosenergia-fogyasztás hétfőn - közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. az MTI megkeresésére kedden.
Tájékoztatásuk szerint a hétfői hitelesített negyedórás bruttó rendszerterhelés értéke csúcsidőben 6209 megawatt (MW) volt, a rendszerterhelés nem érte el a június 28-án regisztrált idei legmagasabb nyári értéket, a 6357 megawattot.
Az eddigi nyári rekord csúcsterhelést a Mavir 2015-ben mérte, akkor július 8-án a rendszerterhelés elérte a 6457 megawattot.
A maximum értékeket júniusban, illetve július első felében szokta mérni a Mavir, ebben az időszakban ugyanis az emberek többsége még dolgozik, és az üzemek teljes kihasználtsággal termelnek. Július második felétől azonban megkezdődnek a szabadságolások, akkor már nagy hőség esetén sem lehet villamosenergia-fogyasztási csúcsértékekre számítani. Hasonló a helyzet augusztusban, amikor a meleg ellenére kifejezetten alacsony értékeket regisztrál a rendszerirányító.
A korábbi években mindig magasabb téli és alacsonyabb nyári csúcsterhelés az elmúlt időszakban egyre inkább megközelítette egymást. A Mavir 2015-ben tapasztalta először, hogy a nyári rendszerterhelés értéke meghaladta a téli csúcsértéket, ennek oka főként a korábbinál jóval több klímaberendezés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
