Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2011. Augusztus 19. 07:45, péntek | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Négy óra alatt 120 kilométert tett meg a rekorder szörfös

Négy óra alatt 120 kilométert tett meg a rekorder szörfös

A német Bernd Flessner otthona, Norderney és a Dánia közelében lévő Sylt szigete között töltött 3 órát és 59 percet az Északi-tengeren. A legfárasztóbb a hullámok egyhangúsága volt – mondta.

A 42 éves Bernd Flessner az egyik legjobb és legsikeresebb német szörfös: 16 alkalommal lett német bajnok, négyszer győzött Világkupa-versenyen és négyszeres csapatvilágbajnok a PBA-PWA sorozatban.

A versenyekre ráunva most új kihívást keresett és talált: kitalálta, hogy a német-holland határ közelében lévő otthonából, Norderneyből szörffel teszi meg a Dánia partjainál lévő Sylt szigetre a 120 kilométeres utat. Az embert próbáló kaland pontosan 3 óra és 59 percen át tartott. Flessner csak kétszer állt meg pihenni, ekkor ivott egy kis vizet és megevett egy-egy banánt és müzliszeletet. A sportoló a célba érés után elmondta: sokkal gyorsabb is lehetett volna, de az út elején alig fújt a szél, így csak nagyon lassan tudott haladni.

A szörföst egy szállodatulajdonos barátja kísérte egy motorcsónakkal: ő segített, amikor elszakadt a vitorla és ki kellett cserélni, vagy, amikor Flessnert kellett ellátni, mert az egyik pihenő alkalmával a vitorla megütötte a combját.

Címkék: szörf

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 10:00, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Szoboszlai góllal járult hozzá a Liverpool továbbjutásához

Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal a kezdőcsapatban a Liverpool FC hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Galatasarayt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, ezzel továbbjutott.

2026. Március 19. 08:00, csütörtök | Sport

Európa-liga - Négygólos bragai vereséggel búcsúzott a Ferencváros

A Ferencváros labdarúgócsapata 4-0-s vereséget szenvedett szerdán a Braga vendégeként az Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel elveszítette a párharcot és nem jutott a legjobb nyolc közé.

2026. Március 19. 07:30, csütörtök | Sport

Csalás - Értesítés közlekedési bírságról üzenetben

Bedőlt neki? Nem kellett volna, a rendőrség nem így kommunikál!

2026. Március 18. 15:00, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Az újonc Szűcs Tamás debreceni csapattársainak is megköszönte a meghívót

Szűcs Tamás, a Debreceni VSC 21 éves középpályása a csapattársainak is megköszönte, hogy először kapott meghívót a magyar labdarúgó-válogatott keretébe.