Hírek
2018. Április 27. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Napelemekkel fedték be a keszthelyi kórház parkolóját
Több mint 100 millió forintos támogatással napelemes kiserőművi rendszert alakítottak ki a keszthelyi kórházban; az intézmény udvarán lévő parkolók fölött áramot termelő napelemtáblákat helyeztek el
- közölte a kórház az MTI-vel. A keszthelyi egészségügyi intézmény 106,53 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból alakította ki a napelemes rendszert, ami a kórház villamosenergia-igényének kielégítését szolgálja. A beruházás teljes egészében a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program pályázati támogatásában valósult meg.
A parkoló gépkocsibeállói fölött két blokkban összesen 588 napelemet szereltek fel, a kórház dolgozói ezek alatt parkolhatnak járműveikkel. A beruházással az intézmény éves energiafogyasztásának mintegy hetedét termeli majd meg a kiserőmű, amivel évente várhatóan több mint hétmillió forintot takarítanak meg.
A Széchenyi 2020 program keretében megvalósult fejlesztés próbaüzeme sikeres volt, a rendszert hamarosan működésbe állítják - derül ki az intézmény közleményéből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
