Hírek
2019. Július 19. 15:01, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nagy erejű robbanás történt egy gázüzemben Kínában
Nagy erejű robbanás történt a Kína középső részén fekvő Honan tartomány egyik gázüzemében pénteken, többen megsérültek - jelentette a Beijing News hírportál a helyi kormányzat tájékoztatására hivatkozva.
A Honan tartományban található Jima város gázüzemének a kazánja robbant fel pénteken késő délután, és a robbanás következtében az üzem más részei is lángra lobbantak - írta a Beijing News a helyi tűzoltóság közléseit idézve.
A helyszínen készült amatőr videofelvételeken látható, hogy a robbanást követően az üzemből sűrű füstfelhő száll fel.
A gyár három kilométeres körzetében sok épület ablaka betört, és autók rongálódtak meg. Szemtanúk beszámolója szerint a robbanás hangját kilométerekkel távolabb is hallani lehetett.
A közeli kórházba több ember szállítottak külső sérülésekkel, a sérültek pontos száma azonban egyelőre ismeretlen. A hatóságok két eltűntet keresnek.
A katasztrófaelhárítási és mentési munkálatok jelenleg is folynak, a gyár környékét lezárták, az ott élőket pedig felszólították, hogy hagyják el lakhelyüket.
Márciusban egy vegyi üzem robbant fel a kelet-kínai Csiangszu tartományban, aminek következtében több mint hatvan ember életét veszítette. A kínai kormányzat ezek után az üzemek biztonságának szigorított ellenőrzését rendelte el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
