Hírek
2016. Május 31. 17:23, kedd |
Helyi
Forrás: EVP-Egészségfejlesztési Iroda munkatársai
Mozgás Éjszakája második alkalommal: várják a sportegyesületek és civil szervezetek jelentkezését

Második alkalommal rendezi meg Hódmezővásárhelyen az EVP – Egészségfejlesztési Iroda a Mozgás Éjszakája eseményt.
Ebben az évben országosan nem hirdették meg a rendezvénysorozatot, ám Hódmezővásárhelyen ennek ellenére 2016. július 8-án, pénteken 21.00 és 24.00 óra között ismét közös éjszakai sportolásra hívják a lakosságot a helyi sportegyesületekkel és civil szervezetekkel partnerségben.
A tavalyi évben Hódmezővásárhelyen 23 helyszínen összesen 27 mozgásformát próbálhattak ki a résztvevők, ahol 1700 lakos regisztrált a rendezvényen. Az EVP – Egészségfejlesztési Iroda célja - hagyományt teremtve a rendezvényből – ebben az évben is az, hogy minél több helyi lakos, minél többféle mozgásformát próbálhasson ki.
Ezért várják azoknak a sport-, civil- és egyéb szervezeteknek, csoportoknak a jelentkezését, amelyek saját mozgásprogramjaikkal szívesen csatlakoznának az eseményhez annak érdekében, hogy népszerűsítsék a mozgás élményét, és különböző mozgásprogramokkal színesítsék a városban elérhető sportolási, mozgási lehetőségeket.
A sportegyesületek, civil szervezetek és egyéb intézmények részére már kiküldésre került a felhívás és a jelentkezési lap, melyet június 10-ig kell visszaküldeniük az egészségfejlesztési iroda részére.
Az egészségfejlesztési iroda saját csatornáin, illetve felületein hirdeti a rendezvényt, emellett népszerűsíti a résztvevő szervezetek, csoportok programjait és tevékenységét. Az eseményhez csatlakozó partnereknek a helyszínről, a mozgásforma kipróbálásáról és saját programjaik megszervezéséről maguknak kell gondoskodni.
A csatlakozni kívánó szervezetek, csoportok további részletekkel kapcsolatban keressék az EVP – Egészségfejlesztési Iroda munkatársait azhttp://efi-hodmezovasarhely@evp.hu e-mail címen vagy a 62/532-368-as telefonszámon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld
Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály
Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe
2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld
Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez
Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében
2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld
NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján
Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.