Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2022. Június 26. 13:01, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Mindenhol illegális hulladékhegyeket hagytak, lebuktak

Mindenhol illegális hulladékhegyeket hagytak, lebuktak

Befejezték a rendőrök annak az ügynek a vizsgálatát, mely ismeretlen tettesek ellen indult, akik Szekszárdon több helyen hulladékot helyeztek el, ezzel hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntettét követték el.

Szekszárd jegyzőjének feljelentése alapján indult nyomozás 2021. februárjában, mivel ismeretlenek a Keselyűsi útról nyíló földút mellett, a Tejipari Vállalathoz közeli részen több köbméternyi vegyes kommunális hulladékot, valamint autó alkatrészeket helyeztek el.

A Szekszárdi Hulladékkommandó Civil Szervezet ügyvezetője is feljelentést tett 2021. áprilisában, mivel a Szekszárd, Tartsay Vilmos utcában a Murga patak gátjánál ismeretlen tettes öt kupacban különböző hulladékokat helyezett el.

2021. májusában feljelentést tett Szekszárd Polgármesteri Hivatala, mivel a Búzavirág utcában egy ingatlan udvarán ismeretlen tettes hulladékgazdálkodási engedély nélkül járműveket bont – közölte a rendőrség.

Az ügyekben a rendőrök széleskörű adatgyűjtést végeztek. A beszerzett bizonyítékok és szakértői vélemények szerint a gyanú egy 32 éves szekszárdi férfira és három, korábban nála lakó ismerősére terelődött. A négy férfi idő közben más bűncselekmények elkövetése miatt börtönbe került. A gyanúsítotti kihallgatások során mindannyian részben beismerő vallomást tettek, a Szekszárdon elkövetett cselekményeik okán, hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntett miatt is felelniük kell.

Az eset körülményeinek vizsgálatát a nyomozók befejezték, és a keletkezett iratokat a napokban vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében