Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2023. November 01. 13:55, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: szélrekorddal búcsúzott az október

Meteorológia: szélrekorddal búcsúzott az október

Október utolsó napján megdőlt az országos napi legnagyobb széllökés rekordja - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján szerdán.

Azt írták: kedden két helyen, Fülöpháza Hattyús-szék és Kab-hegy állomáson is óránkénti 100 kilométeres széllökéssel érkezett a hónapzáró hidegfront.

Az erre a napra vonatkozó korábbi rekordot 1969-ben Kékestető állomáson rögzítették, akkor óránkénti 98 kilométeres széllökést mértek.

Címkék: időjárás, szél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.