Hírek
2015. Április 15. 14:45, szerda |
Belföld
Forrás: MÁV Zrt.
Menetrendi változások a Déli pályaudvaron
Fontos, a menetrendszerű vonatközlekedést jelentősen javító felújításokra kerül sor a Déli pályaudvar bevezető vasúti vágányain.
A munkák ideje alatt, illetve más vágányzári munkák miatt – április 18-tól 29-ig – menetrendi módosítások lesznek a pályaudvar vonatforgalmában.
A vágányzár ideje alatt korlátozni és módosítani kell a Déli pályaudvarra beérkező és onnan induló vonatok menetrendjét. Néhány kivételtől eltekintve valamennyi vonatot érint az ideiglenes változás. A távolsági sebes-, gyors- és InterCity vonatok, továbbá a zónázó vonatok változatlanul a Déliből indulnak, de az eredeti menetrendjükhöz képest5-10 perces eltéréssel közlekednek.
A Budapest–Tatabánya közötti hivatásforgalmat kiszolgáló vonatok, illetve egyes komáromi és győri, munkanapokon közlekedő személyvonatok csak Kelenföldtől, illetve Kelenföldig közlekednek. A martonvásári és a százhalombattai, munkanapokon közlekedő vonatok Kelenföldről indulnak, és oda is érkeznek. A pusztaszabolcsi, dunaújvárosi és dombóvári vonatok – egy-egy járat kivételével – csak Kelenföldtől, illetve Kelenföldig közlekednek. A székesfehérvári zónázó vonatok, illetve a Kőbánya-Kispest és Tárnok, valamint a Kőbánya-Kispest és Lepsény között közlekedő vonatok menetrendje változatlan. A Déli pályaudvarról Kelenföldre, illetve Kelenföldről a Délibe a székesfehérvári zónázókkal, a nagykanizsai, illetve a szombathelyi – Kelenföld és Déli között pótjegy váltása nélkül igénybe vehető – gyorsvonatokkal lehet utazni. A zökkenőmentes utazás érdekében célszerű a szokásosnál korábban, legalább tíz perccel előbb kiérkezni a pályaudvarra.
Egyéb pályaépítési munkák miatt a tapolcai és a szombathelyi gyorsvonatok közlekedése is változik. Az Agram, a Citadella és a Göcsej InterCity, illetve EuroCity vonatok a menetrendben meghirdetetthez képest 5-15 perccel korábban indulnak Budapest-Déli pályaudvarról.
A vasúttársaság már több mint egy évvel ezelőtt betervezte a Déli pályaudvarra bevezető vágányok és kitérők egy részének cseréjét, amelyre az április 18. és 29. közötti időszakban kerül sor. A vágányzár keretében váltó- és síncseréken, valamint vágányszabályozáson kívül a Márvány utcai híd falazatának állagmegóvási munkáit is elvégzik, illetve megszüntetik a vágányzat vízelvezetési problémáit mintegy 90 méteres pályaszakaszon. A felújítási munkák eredményeként a nyári menetrend kezdetére a meglévő 20 kilométer per órás sebességkorlátozás megszűnik, ezáltal jobban tartható lesz a menetrend, illetve a csúcsidőszakokban elkerülhetők a torlódások és az ezekből adódó késések.
A szóban forgó felújítási munkák csak jóváhagyott kivitelezési terv alapján végezhetők el. A vasúti karbantartógépek (daru, vágányszabályozó géplánc) és a zúzottkőrakományok ráadásul csak vasúton szállíthatók a munkaterület helyszínére Kelenföld felől, az alagúton át. Fenti feltételek mostanra teljesültek, ezért nem lehetett elvégezni ezeket a karbantartási munkákat a februári-márciusi, előre nem látható ideiglenes lezárás idején.
Javasoljuk utasainknak, hogy utazás előtt mindenképpen tájékozódjanak. Bővebb információk a http://www.mavcsoport.hu/ honlapon (http://www.mavcsoport.hu/mav-start/belfoldi-utazas/vaganyzar) olvashatók, illetve a helyi tarifával hívható MÁVDIREKT vonalon, a 06 (40) 49-49-49-es telefonszámon kérhetők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
