Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2012. Április 24. 07:03, kedd | Belföld
Forrás: OrintPress

Megvan a rák ellenszere?

Megvan a rák ellenszere?

Egy amerikai orvos olyan oltóanyagot talált ki, mely szerinte megelőzheti a rák kialakulását.

A hadsereg orvosaként dolgozó George Peoples úgy nyilatkozott: a gyógyszer most kezdi a harmadik fázisú klinikai kísérleteket és várhatóan az FDA jóváhagyását is elnyeri majd - számol be a Fox News.

A klinikai kísérletekben legalább 700 mellrákkal küzdő páciens vesz részt, akik minden hónapban - hat hónapon át - egy bőrbe adott injekciót kapnak. A hat hónap letelte után a betegek egy kiegészítő oltást kapnak hathavonta.

A cél: rák mentesség 3 évig. Peoples egyébként a rák elleni oltóanyagokon dolgozó program vezetője és a 90-es évek óta próbálja megtalálni a rák ellenszerét.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.