Hírek
2020. Június 03. 13:39, szerda |
Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. Kommunikációs Igazgatóság
Megnyílt Kőbánya-Kispest állomás felújított jegypénztára
Elkészült a felújított jegypénztár Kőbánya-Kispesten. Ma reggeltől már az új helyiségben válthatják meg menetjegyeiket az utasok.
Az állomás más részein még zajlanak a karbantartási munkálatok
A MÁV „50 MEGÚJULÓ ÁLLOMÁS” programjának keretében végzik el Kőbánya-Kispest karbantartási munkálatait. A tavaly indult beruházás idén tovább folytatódott, a kivitelezés várhatóan július második felében fejeződhet be.
Kőbánya-Kispest állomáson évente több mint 3,1 millió utas fordul meg, ezért az állomás elővárosi viszonylatban is kiemelt jelentőségű. Az állomásépület és a gyalogos felüljáró teljes körű és komplex rekonstrukciójára, és egy új akadálymentes gyalogos felüljáró tervezésére indított közbeszerzési eljárás sikeresen lezárult, a tervezési munkák idén januárban elkezdődtek.

A nagyberuházás megkezdéséig az állomás több részén is karbantartási munkákat végeznek el. A váróterem és pénztár helyiség felújítása befejeződött, a váróterem burkolatai (padló, álmennyezet, falburkolatok, üvegportál) teljesen megújultak, korszerűsítették a hangos és vizuális utastájékoztatási eszközöket, új bútorokat, berendezéseket szereltek fel. A váróterem világítását immáron korszerű lámpatestek biztosítják. A helyszínen új kamerarendszert is telepítettek, hogy az utasok biztonságát ezzel is szolgálják. A váróterem mellett két új mosdó is épül, ebből az egyik akadálymentesített lesz.

A peronok új aszfaltburkolatot kaptak, a karbantartás részeként új peronbútorokat (padokat, szemeteseket) is telepítenek. Megújultak a gyalogos felüljáróra vezető lépcsők is. A felüljárón már elkészült az új vizuális utastájékoztató rendszer, a burkolatok és a világítótestek felújítása még zajlik.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód
A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól
Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.
