Hírek

2015. November 23. 12:17, hétfő | Helyi sport
Forrás: hlkc.hu

Megerőltetés nélkül hozta a kötelező győzelmet Abonyban a HLKC

Abonyban lépett pályára vasárnap az NBII Dél-Kelet csoport 9. fordulójában csapatunk.

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése alapján csapatunknak csak a győzelem és két pont megszerzése lehetett a cél.

A várakozásoknak megfelelően a HLKC az első perctől kezdve dominált a mérkőzésen, határozott védekezés és hatékony támadójáték eredményeként már a tizedik percre tetemes előnybe kerültek (2-8). Különösebb erőlködés nélkül tovább nőtt a különbség a két csapat között, főként szélsőink jeleskedtek a gólszerzésben lerohanásokból, a félidei eredmény jól tükrözte az erőviszonyokat (9-20).
A második játékrészt ott folytatták, ahol az elsőt befejezték, sőt egy 8-0 rohammal végleg eldöntötték a találkozót (37. perc 9-27). Innentől Gaál Adrienn edző folyamatos cserékkel minden játékosnak lehetőséget biztosított, a meccset szinte a junior sorral fejezték be, de a hazaiak így sem tudtak “lőtávolon belülre” kerülni.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság – 9. forduló
2015.11.22., Abony – 100 néző
Abony KC – Hódmezővásárhelyi LKC 23-40 (9-20)
Jv: Pauló Tamás, Tímár Péter
Versenybíró: Ónodi Erika
Az Abony gólszerzői: Molnár 6, Bokor 4, Csáki 4, Pászti 3, Vlaszák 3, Patkós 2, Bajtek 1
HLKC: Kothencz – Sajtos 9, Tószegi 4, Sebők 3, Németh 2, Kónya 5, Sebestény 5, Cs: Balogh (k), Kránitz 4, Földesi, Blaskovics, Klemm 3, Kecskeméti, Szőke 1, Kandó 3, Becsei 1

Gaál Adrienn edző: “A két pontért utaztunk Abonyba, ennek megfelelően végig nyomás alatt tartottuk a hazaiakat, sikerünk egy percig sem forgott veszélyben. Örülök, hogy minden játékosom, így tehetséges juniorjaink is hozzá tudtak járulni a sikerhez!”

Junior mérkőzés:

NBII Dél-Kelet csoport női junior kézilabda bajnokság – 9. forduló
2015.11.22., Abony – 80
Abony KC – Hódmezővásárhelyi LKC 22-36 (10-18)
Az Abony gólszerzői: Mertlik 11, Batta 3, Bokor 2, Balogh 2, Rieger 1, Tóth 1, Habony 1, Tamási 1
HLKC: Balogh – Bálint 4, Blaskovics 6, Klemm 7, Földesi 3, Sajtos 2, Becsei 2, Cs: Kalmár (k), Kónya, Kránitz 3, Molnár 1, Mérai 4, Besenyi 1, Balog, Kandó 2, Szöllősi 1

Kis Márk edző: “A mérkőzést végig kézben tartottuk, és magabiztosan nyertünk 14 góllal. Mindenki játéklehetőséget kapott, pozitívum, hogy a fiatalok is jól szálltak be a meccsbe.”

A következő fordulóban a kilencedik helyen álló Gyomaendrőd csapata látogat a Balogh Imsi Sportcsarnokba.

Eszter & Csabi a Rally Hungary-n

2024 első ORC futamán, a Rally Hungary-n láthattuk porolni a Esztert a jobb1-ben, és Csabit a megszokott bal1-ben.

2024. Május 01. 09:19, szerda | Belföld

20 éve csatlakozott Magyarország az Európai Unióhoz

Hosszú évek után teljesült a magyarok vágya, most mégis sokan szkeptikusan a csatlakozás helyességét illetően.

2024. Április 30. 22:45, kedd | Sport

Bucsi győzött a TCR Eastern Europe záró versenyén

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa.

2024. Április 30. 22:40, kedd | Sport

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa. A Balaton Park Circuit magyar vonatkozású legnagyobb sikere, Bucsi Attila szereplése a versenyhétvégén a