Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2018. Október 25. 07:38, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megdőlt a napi szélrekord a fővárosban

Megdőlt a napi szélrekord a fővárosban

Megdőlt Budapesten a napi szélrekord kedden; 120 kilométer/órás szélerősséget mértek - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán honlapján.

A korábbi budapesti október 23-ai szélerősség-rekord 73 kilométer/óra volt, amit 2017-ben szintén a János-hegyi műszer regisztrált. Most ugyancsak a János-hegyen mérték a legerősebb 120 kilométer/órás széllökést.

Emellett a hegyi meteorológiai állomásokon is orkánerejű (nagyobb mint 115 kilométer/órás) széllökések voltak.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdára az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a viharos szél miatt. Nagyobb területen elsősorban az Észak-Dunántúlon, a Duna-Tisza közén és a Dél-Alföldön lehetnek 70-90 kilométer/óra körüli lökések. A Mátrában, Börzsönyben és a Bakonyban időnként még a 90-100 kilométer/órát is meghaladhatja a szélsebesség. A nap második felétől lassanként veszít erejéből a szél, és csütörtökön kritériumokat érintő veszélyes időjárási jelenség már sehol sem várható.

Címkék: budapest, rekord, szél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.