2024. április 27, szombat - Zita

2023. Május 02. 15:42, kedd | Helyi
Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Meccsdömping az U11-es korosztályban

A Vásárhelyi Kosársuli három U11-es csapata is pályára lépett az előző hétvégén a bajnokságban. A fiatal kosarasok több jó mérkőzést is játszottak, ahol az elsődleges cél a tapasztalatszerzés volt.

U11-es bajnokság A-csoport, Hódmezővásárhely

Vásárhely Oroszlánok - Fekete Mambák 50-82

Oroszlánok: Fejes 23, Szabó 14, Májer 6, Lévai 3, Herczeg 2, Fejes 1, Sós 1

Bálint Erik: Jó szerkezetű csapattal találkoztunk, akik emellett nagyon szépen kosárlabdáztak. Nagyon jó erő felmérő volt ez nekünk, tudjuk, miben kell még sokat fejlődnünk a következő szezonra. De szeretném megdicsérni a srácokat, az első fordulót és az utolsó összehasonlítva nagyon sokat fejlődtek egyénileg és csapatban is.

U11-es bajnokság B-csoport, Hódmezővásárhely

Vásárhelyi Párducok vegyes - ACS Baschet Star Orodea piros fiúk: 56-90 (10-29, 26-25, 7-14, 13-22)

Párducok: Boldis Bálint 29, Bíró Martin 7, Palócz Dávid 7, Grochulski Halina 6,

Sas Zalán 3, Fülöp Kinga 3, Sipos Attila 1, Szabó Anna -, Dancsik Martin -, Rácz Benedek -.

Csókay Miklós: Nálunk erősebb csapat ellen csak a második negyedben tudtuk tartani a tempót, elsősorban Boldis Bálint és Palócz Dávid pontjainak köszönhetően. A félidei büntetődobásoknál is alulmaradtunk. Van hová fejlődni még.

Szarvas GFE Gyakorló vegyes - Vásárhelyi Párducok vegyes: 68 – 57 (9-12, 24- 15, 6-20, 29-10)

Párducok: Bíró Martin 25, Boldis Bálint 10, Palócz Dávid 8, Dancsik Martin 5, Grochulski Halina 3, Sas Zalán 2, Rácz Benedek 2, Fülöp Kinga 1, Szabó Anna 1, Sipos Attila -.

Csókay Miklós: Szoros mérkőzésre számítottunk. Az első negyedet mi nyertük, a másodikat az ellenfél. A félidei büntetőket is mi nyertük. 6 pontos hátránnyal kezdtük a harmadik negyedet. 3 perc alatt megfordítottuk az eredményt, Bíró Martin a hátán vitte a csapatot és a negyed végéig sikerült 8 pontos előnyt szerezni. Ezután jött a fordulat. Az ellenfél jobban akarta a győzelmet. Nagyon sajnálom, hogy kettős verséggel zártuk a sorozatot.

U11-es bajnokság E-csoport, Békés

Békéscsabai KK/A - Vásárhelyi Palánták 63:47 (14-4,32-12,6-16,11-15)

Palánták: Ambrus 12,Lencse 11,Korom 8,Balog 5,Kovács 4,Angyal 4,Horváth 2,Apró 1,Kálmán-,Illikmann-,Szőke-,Ferenczi-.

Kotormán Zsuzsanna: Ez nem a mi napunk volt. Utazás után nem tudták a fiúk a mérkőzés ritmusát felvenni, az első negyed nem sikerült valami fényesen. A második sor is hasonló kezdést mutatott. A mérkőzés második felére bemelegedtek és nyerték a negyedeket, de sajnos ez már kevésnek bizonyult. Sok kidolgozott helyzet maradt ki és védekezésben is lassabban teljesítettek.

Vásárhelyi Palánták - Békési Kisgladiátorok 49:50 (2-16,20-12,14-6,13-16)

Palánták: Ambrus 21, Kovács 9, Korom 3, Angyal 3, Apró 3, Ferencz 3, Lencse 2, Szőke 2, Horváth 1, Kálmán 1, Illikmann 1, Balog-.

Kotormán Zsuzsanna: Sajnos az előző mérkőzéshez hasonlóan nem tudták a fiúk a helyzeteket értékesíteni, sok ziccer kimaradt. A második negyedtől kezdve egyre jobban figyeltek, védekeztek, így egyre jobban felzárkóztunk. Az utolsó etapban már vezetést is szeretünk, de elég volt egy-két figyelmetlen passzolás és sajnos egypontos vereséggel zártuk a fordulót. Ennek ellenére dicsérem a csapatot, hisz biztatták egymást, csapatként szerepeltek.

2024. Április 27. 12:16, szombat | PR

Az év felelős foglalkoztatója a Jánosik Kft.

Év felelős foglalkoztatója díjat nyert a Jánosik és Társai Kft. a nagyvállalati kategóriában.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Életmód

Erdősítés: Cél, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka legyen erdős terület

A kormány célja, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka erdővel, fával borított terület legyen - hangsúlyozta az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára pénteken a Csongrád-Csanád vármegyei Dócon.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Kék hírek

Székkel támadt tanárára egy diák, vádat emeltek ellene

A 9. osztályos tanulók a tanórán székkel támadt tanárára az egyik szolnoki iskolában - tudatta a főügyészség helyettes sajtószóvivője pénteken közleményben az MTI-vel.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Belföld