Városlista
2025. december 13, szombat - Luca

Hírek

2017. Október 24. 10:47, kedd | Helyi sport
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

MÁS SZINTEN A VESZPRÉM

MÁS SZINTEN A VESZPRÉM

Nagy arányú vereségbe szaladt bele a Vásárhelyi Kosársuli Veszprémben.

A királynék városának csapata sikerével ismét bejelentette igényét az NBI B csoport bajnoki címére, amitől tavaly a döntőben ütötte el a Debrecen. A kék-sárgák jövő szombaton a szintén bajnokaspiráns Oroszlányt fogadják a Hódtói Sportcsarnokban.

Alaposan bekezdtek a srácok mindkét oldalon, hiszen alig kezdődött el a derbi, már 13-9 állt az eredményjelzőn. A veszprémiek ekkor gyújtották be a rakétát, és 13 ponttal elhúztak. A játékrész végére nem igazán csökkent a különbség még annak ellenére sem, hogy Mérész edző sokat pihentette legjobbjait. (27-19)

A kisszünet után Kovács pillanatai következtek, gyorsan berámolt 4 pontot a Vásárhelynek. Lógár sem tétlenkedett, így 18-cal rázták le a vendégeket, akiknél nem igazán remekelt senki. 6 minutum telt el a periódusból, de a Hódmezővásárhely mindössze 7 pontot kapart össze. Majd egy hangyabokányit javult a helyzet, amiben Szabónak volt kulcsszerepe: 15 pontot szorgoskodott össze a hosszú pihenőig. Azonban még így is volt miért törnie a fejét a félidő előtt Utasi Gábor edzőnek, fiai 15 egységnyi hátrányt szedtek össze a fordulás előtt. (54-39)

A szusszanás és a tanácskozás nem sokat lendített a Csongrád megyeiek helyzetén. Nem bírtak Kováccsal, az ő produkciója mellett a korábbi válogatott Körtélyesi rutinja és Cook kosarai tovább röpítették a Veszprémet, akik 72-42-nél már zsebükben tudhatták a győzelmet. Hegedűsék 24-8-as rohanása megpecsételte Vas Péterék sorsát, akiknek már csak az eredmény kozmetikázása lehetett a kitűzött cél a hátralévő másfél negyedben.

A végén már visszavettek a tempóból a vásárhelyi nevelésű Schédát a soraikban tudó Cook-ék, ami segített, hogy a hódmezővásárhelyiek tudjanak néhány pontot faragni a jelentős különbségből. Mindkét mester a cserejátékosainak biztosított ebben a szakaszban több lehetőséget, a vendégeknél Kelemen élve a kapott idővel 14-et suhintott a riválisoknak. Mindez csak a szépítésre volt elég, a végeredmény: Veszprém-Vásárhely 98-80.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vásárhelyi Kosársuli 98-80 (27-19, 27-22, 27-13, 17-28)
NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés alapszakasz, Piros Csoport.
Vezette: Esztergályos R., Tóth K., Sabáli L.
Veszprém, Vetési Albert Gimnázium, 184 néző.

Veszprém: COOK 25/9, LÓGÁR 11, Hegedűs 15/6, Körtélyesi 8, KOVÁCS 28/9.
Csere: Pável -, Simon L. 6, Schéda 5, Schmitz -, Simon M. -.
Edző: Mérész Csaba

Kosársuli: Szabó 15, Kun 3/3, Vas 6/6, Pavlovic 8, Gajic 13.
Csere: Bálint 9, Varga 4/3, Molnár 6, Béres -, Kelemen 14, Rostás 2, Horváth -.
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: „Nagyon rossz ritmusban kezdtük a meccset. Nem tudtunk mit kezdeni az agresszív védekezéssel, és a 28 eladott labda megpecsételte a sorsunkat. A negyedik negyedben sikerült egy kicsit kozmetikázni az eredményen. Egy hét múlva otthon javítunk.”

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.

2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását

2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld

NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani

Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.

2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta

A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.