Hírek
2018. Október 16. 07:38, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Maró vegyületből fejlődött gáz miatt került kórházba tíz diák Hatvanban
Maró hatású anyagból fejlődő gáz okozott enyhe légzési nehézségeket tíz tanulónál hétfőn a hatvani Bajza József Gimnáziumban, a diákokat megfigyelésre a helyi kórházba vitték - adta hírül a Heves megyei hírportál.
A HEOL.hu cikke szerint egy kémiai lombikból felpattanó kupak és a kiáradó gáznemű vegyület okozott riadalmat egy helyi gimnáziumban. A hírportál értesülése alapján a teremben nem tartózkodtak diákok, ám a pedagógusnak erős köhögése és légzési nehézsége támadt, ezért hozzá mentőt hívtak.
Ezzel egy időben az intézmény vezetői kiürítették és lezárták az érintett emeletet, majd átszellőztették az épületet. Később tíz diák enyhe légzési nehézségről panaszkodott, őket a mentők megfigyelésre a hatvani kórházba vittek.
Nagy Csaba megyei katasztrófavédelmi szóvivő az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a helyszínre egy hatvani tűzoltó egység és Budapestről egy katasztrófavédelmi mobil labor érkezett. Utóbbi munkatársai megállapították: a kémcsőben erősen maró hatású sav volt, ám a helyiségben és az intézményben egészségre káros koncentráció a felszabadult gázból már nem volt kimutatható, így egyéb óvintézkedésre sem volt szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
