Hírek
2021. Augusztus 03. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Már több mint félmillión töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőíveket
A nemzeti konzultációs kérdőívet eddig 547 496-an töltötték ki - közölte a kormányszóvivő hétfőn a Facebook-oldalán.
Szentkirályi Alexandra azt mondta: a nemzeti konzultáció célja, hogy a magyarok közösen döntsenek arról, milyen irányt vegyen az életük a koronavírus-járvány után.
Fontosnak nevezte a közös döntést a járvány utáni életről, a minimálbér-emelésről, a környezetvédelemről, a migrációról, a családiadó-visszatérítésről vagy éppen a gyermekvédelmi törvényről. Hiszen nem mindegy - tette hozzá -, hogy például a környezetkárosítást a magyar családok vagy a szennyeződésért felelős nagyvállalatok fizetik meg.
Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: a konzultáció jó lehetőség, hogy véleményt mondjunk a minket érintő kérdésekről. Azt kérte, hogy aki eddig nem küldte vissza a kérdőívet, éljen ezzel a lehetőséggel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
