Városlista
2025. december 1, hétfő - Elza

Hírek

2019. Január 24. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: eszemelyi.hu/

Már több mint 4 millió eSzemélyi van forgalomban

Már több mint 4 millió eSzemélyi van forgalomban

Már több mint 4 millió eSzemélyi van forgalomban - közölte a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-vel.

A chipet is tartalmazó személyazonosító igazolványokat 2016-ban vezették be. Az okmány a legszigorúbb adatbiztonsági követelményeknek is megfelel, tároló eleme biztonságát, az adatok jogosulatlan felhasználástól való védelmét az okmányhoz tartozó PIN kódok biztosítják.

Az új típusú személyigazolvány az egészségügyi ellátásban, több közösségi közlekedési szolgáltatónál már használható. Chipje - egyebek mellett - akár két, vész esetén hívandó telefonszámot is tárol.

Az okmányról és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokról bővebb információk találhatók a www.eszemelyi.hu oldalon, de a Kormányzati Ügyfélvonal 1818-as ingyen hívható telefonszámán is a nap 24 órájában válaszolnak az ügyintézők - olvasható a BM közleményében.

Címkék: eszemélyi, igazolvány

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében

2025. November 30. 08:57, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 48. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. November 30. 08:56, vasárnap | Belföld

Lemondásra szólította fel a Nyíregyházi Állatpark igazgatóját a Fidesz, mivel ő lesz a Tisza jelöltje

A Fidesz nyíregyházi szervezete lemondásra szólította fel Gajdos Lászlót, a Nyíregyházi Állatpark vezetőjét, aki a Tisza Párt képviselőjelöltje lett – közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.

2025. November 30. 08:54, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor szerint az európai vezetők háborúba akarnak menni