Városlista
2025. szeptember 30, kedd - Jeromos

Hírek

2012. December 19. 12:03, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Magyarországon jövőre is reálbércsökkenés lesz a Hay Group szerint

Magyarországon jövőre is reálbércsökkenés lesz a Hay Group szerint

A fejlődő országokban jelentős béremelések várhatók 2013-ban, míg a fejlett nyugati piacokon jóval kisebb lesz a bérnövekedés, Magyarországon pedig az idei után jövőre is reálbércsökkenésre lehet számítani - közölte a Hay Group nemzetközi menedzsment tanácsadó cég szerdán.

Magyarországon a Hay Group nyári adatai szerint 3,9 százalék körül alakul az idei béremelés, ami a várható csaknem 6 százalékos inflációhoz képest reálbércsökkenést vetít előre éves szinten. A magyar Hay Group 2013-ban is hasonló eredményre számít. A közlemény idézi Jakabos Tündét, a Hay Group Magyarország vezetőjét, aki szerint most folyik a jövő évben várható béremelésekre vonatkozó felmérés, de a feltételezések szerint a vállalatok 2013-ban is csak infláció alatti béremelésre vállalkoznak majd.
A társaság közleménye szerint Ázsiában átlagosan 7,5 százalékkal nőnek a fizetések jövőre. A legnagyobb országok közül Indiában 10,5, Kínában 9,5 százalékos lesz az átlagos emelkedés, de jelentős, 12,8 százalékos növekedés várható Vietnamban, 10,6 százalék Indonéziában, 8 százalék a Fülöp-szigeteken és 6,2 százalék Malajziában.
Latin-Amerikában átlagosan 9,5 százalékkal lesz több a munkavállalók bére, de a régió legnagyobb munkaerő-piacán, Brazíliában csak 5,5 százalékos növekedési ütemmel számolhatnak.
A fejlett nyugat-európai országok átlaga 3,3 százalék körül várható. A legnagyobb gazdaságokban, Németországban és Nagy-Britanniában 3, Franciaországban 2,6 százalék lesz a béremelkedés - közölte a Hay Group.
Ukrajnában 10, Oroszországban 9, Törökországban 8 százalékos béremelkedést várnak.
Ian Fitzpatrick, a Hay Group javadalmazásért felelős alelnöke szerint a fejlődő piacgazdaságokban a jelentős gazdasági növekedés jelenik meg a látványos fizetésemelésekben. Ugyanez nem mondható el Nyugat-Európáról, Észak-Amerikáról és a Csendes-óceáni térségről, ahol a pénzügyi válság a GDP és a bérek emelkedését is visszafogja - közölte.
Az adatok a Hay Group PayNet adatbázisán alapulnak, amely a világ 100 országából 20 ezer cég 14 millió munkavállalójára vonatkozó információkat tartalmaz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 29. 07:32, hétfő | Belföld

Felhős, az átlagosnál hidegebb idő várható erős széllel a héten

Jellemzően felhős és az átlagosnál hidegebb idő várható a héten, a szél is élénk, olykor erős lesz, és eső, záporeső is előfordulhat. A hőmérséklet visszaesik:

2025. Szeptember 29. 07:31, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: olyan időket élünk, amikor józanságra, higgadtságra van szükség

Olyan időket élünk, amikor józanságra, higgadtságra, hidegvérre van szükség, és újra és újra el kell mondanunk, hogy hiszünk a szeretet és összefogás erejében -

2025. Szeptember 29. 07:25, hétfő | Belföld

Kisberk Szabolcsot választották Gyömrőn polgármesternek

Kisberk Szabolcsot a Mi Hazánk Mozgalom jelöltjét választották Gyömrőn polgármesternek 30,68 százalékos eredménnyel - közölte honlapján, vasárnap a Nemzeti Választási Iroda (NVI).

2025. Szeptember 28. 09:44, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 39. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: