Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2017. November 28. 11:20, kedd | Helyi
Forrás: Orpheus Állatvédő Egyesület

Madáretető suli ovisokkal

Madáretető suli ovisokkal

Száz ovis kóstolt bele a természetvédelem csodás pillanataiba, madáretetőt készítettek az Orpheus Állatvédő Egyesület önkénteseivel.

A tél közeledtével a természetben élő, itt telelő madarak számára az ember fontos segítőtárs a túlélés biztosítására. Az állatok ilyen formán való megvédésével kapcsolatos környezettudatosság fejlesztése már gyermekkorban fontos feladat.

Az Orpheus Önkéntes Közösség idén ősszel is élménygazdag környezetismereti foglalkozásokat tart, ahol madáretető készítés, madáretetés és a madárvilág megismertetése is folyik.

Az ovis csoportok madáreleséget, madáretetőket, könyveket, állatos plakátokat, matricákat kaptak. Az állatvédő egyesülettel idén simogatható kutyus is érkezett a kisgyermekek nagy - nagy örömére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 02. 08:59, szombat | Sport

Magyar Nagydíj - Norris a leggyorsabb a második szabadedzésen is

Az első gyakorláshoz hasonlóan a második szabadedzésen is Lando Norris, a McLaren brit versenyzője volt a leggyorsabb a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki napján.

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.