Hírek
2012. Július 05. 05:00, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
London 2012 - Tizenegy érmet jósolnak Magyarországnak
Magyarországtól némileg jobb szereplés várható Londonban, mint a legutóbbi, pekingi olimpián: 11 éremmel a 20. legeredményesebb nemzet lehet - derül ki a PwC pénzügyi tanácsadócég előrejelzéséből.
A vállalat immár negyedik alkalommal végez tudományos módszereken alapuló becslést a várható ötkarikás eredményekről.
"A főbb tendenciák között elmondható, hogy a házigazda ország rendszerint jobb eredményt ér el, mint amire gazdasági ereje, vagy népességszáma predesztinálná, utóbbi két tényező azonban ugyancsak hangsúlyosan befolyásolja az éremtáblázat alakulását" - áll az MTI-hez eljuttatott PwC-közleményben.
A kutatás szerint ez akár héttel több medált is jelenthet a brit sportolóknak, mint amennyit az előző olimpián, Pekingben sikerült nyerniük. Kína továbbra is az egyik legfontosabb szereplő lesz, az elemzés szerint a földrésznyi ország változatlanul kiélezett küzdelmet vív majd az éremtábla első helyéért az Egyesült Államokkal. A dobogóra - a PwC elemzése szerint - Oroszország fér még majd fel, megelőzve a házigazda Nagy-Britanniát.
Magyarországnak a huszadik hely megszerzését és tizenegy olimpiai érem elnyerését jósolja a nemzetközi felmérés. A PwC a 2004-es athéni olimpia előtt pontosan jelezte előre a magyar érmek várható számát (17 érem), a 2008-as pekingi játékok esetében azonban túlbecsülte azt (17 érem szemben a 10 megszerzettel).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 12:00, kedd | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Varga Barnabás megsérült
Varga Barnabás, a görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén csatára megsérült a vasárnapi, Kifiszia elleni mérkőzésen.
2026. Március 24. 11:39, kedd | Sport
Újra a legjobbak között Olaszországban
Elérkezett az év első versenye, a megszokott jesolo-i pályán, Olaszországban. Nagy Ádám nagyon várta már, hogy újra versenyezhessen abban a rettentően színvonalas mezőnyben.
2026. Március 23. 07:16, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Pontot szerzett a Kisvárda otthon a Ferencvárossal szemben
A Kisvárda hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga 27. fordulójának vasárnap esti zárásán.
2026. Március 22. 15:06, vasárnap | Sport
Gidai Máté és az Autósport!
Beszélgetés Gidai Máté autóversenyzővel, a húsvéti Rallycross Fesztivál előtt.
