Városlista
2025. december 9, kedd - Natália

Hírek

2011. November 22. 14:50, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Lassú, de biztos a népességfogyás

Lassú, de biztos a népességfogyás

Az év első kilenc hónapjában 3,8 százalékkal kevesebb gyermek született, de a halálozások száma is valamivel alacsonyabb volt, mint az előző év azonos időszakában.

Közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden az MTI-vel.

Az előzetes adatok szerint 2011 első kilenc hónapjában 65 539 gyermek született, 3,8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 95 657 volt, ez 0,8 százalékos csökkenést jelent a 2010. január–szeptemberi időszakhoz képest. Az adatok szerint a természetes fogyás 30 118 fő volt, 1799-cel több az egy évvel korábbinál, így a 2001. évi népszámlálás alapján továbbvezetett népesség becsült lélekszáma a nemzetközi vándorlás figyelembevételével 9 millió 964 ezer volt az időszak végén.

Az első féléves adatok sem voltak valami fényesek. Az akkori KSH-jelentés szerint 2011 első fél évében 41 586 gyermek született, 8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 66 034 volt, ami 1,6 százalékos emelkedést jelent a 2010. január–júniusi időszakhoz képest. A magyar lakosság lélekszáma 2010-ben esett a lélektaninak nevezett 10 millió fő alá.


Az év első kilenc hónapjában 29 519 házasságkötést regisztráltak, ez a szám 365-tel, azaz 1,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi adattól. Ezer lakosra csaknem 9 élve születés és mintegy 13 halálozás jutott, ezek az adatok 0,3, illetve 0,1 ezrelékponttal alacsonyabbak az egy évvel korábbinál – olvasható a KSH közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld

Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV

Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.