Hírek
2020. Január 20. 16:13, hétfő |
Helyi
Forrás: A Csongrád Megyei Kormányhivatal Sajtószolgálata
Különleges videóval ünnepli a Magyar Kultúra napját a Csongrád Megyei Kormányhivatal
A Magyar Kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le egy nagyobb kéziratcsomag részeként és jelölte meg dátummal Csekén a Himnusz kéziratát.
Ebből az alaklomból a Csongrád Megyei Kormányhivatal az idei évben rendhagyó módon ünnepli a Magyar Kultúra napját. Egy videó összeállítással készültek a kormányablak munkatársai, melyben a Radnóti Miklós: Nem tudhatom című versét szavalják el.
A videó bemutatására 2020. január 21-én 16.00 órakor kerül sor Szegeden a Kormányhivatal Rákóczi téri épületének Csanád termében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 23. 08:59, kedd | Sport
MLSZ: elindult a párbeszéd a szövetség és a szurkolók között
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) hétfőn jelezte, hogy megindult a párbeszéd a szövetség és a szurkolók között a korábban \"elmérgesedett viszony\" miatt.
2025. December 23. 08:59, kedd | Bulvár
Meghalt Chris Rea énekes, dalszerző
Életének 75. évében elhunyt Chris Rea brit énekes, dalszerző, gitáros, többek közt a The Road to Hell vagy a Driving Home For Christmas szerzője - közölte a családja hétfőn.
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
