Hírek
2015. Július 20. 13:55, hétfő |
Belföld
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt.
Különleges mozdonyok a nyári balatoni forgalomban

NOHAB, Szergej, Ludmilla, eredeti festésű Csörgő. Ezekkel a mozdonyokkal is találkozhatnak a nyári menetrend idején a Balatonra utazók. A nosztalgikus járművek előre meghatározott útvonalakon tűnnek fel.
NOHAB, Szergej, Ludmilla, eredeti festésű Csörgő. Ezekkel a mozdonyokkal is találkozhatnak a nyári menetrend idején a Balatonra utazók. A nosztalgikus járművek előre meghatározott útvonalakon tűnnek fel.
Az M61-es sorozatú NOHAB dízelmozdonyok évtizedekig az északi parti vasútvonal meghatározó alakjai voltak. A svéd származású, turcsi orrú járművek 2013-ban ünnepelték 50. születésnapjukat. Nyáron hétvégenként egy Tekergő gyorsvonat élén találkozhatnak NOHAB mozdonnyal az utasok: a Déli pályaudvarról 9 óra 40 perckor, Tapolcáról 14 óra 42 perckor indul. Ebben a szerelvényben a régi nyarakat idéző étkezőkocsi és nagy kapacitású kerékpárszállító kocsi is közlekedik.
A Szergej becenevű mozdonyok pont fél évszázada szolgálnak a magyar vasúton. 2000 előtt ezek a dízelek is gyakran tűntek fel a balatoni vonalakon. A Déli pályaudvarról 7 óra 35 perckor induló Tekergő gyorsvonatot húzza M62-es mozdony Szabadbattyántól Tapolcáig, ahonnan 16 óra 55 perckor indul vissza.
A Szombathely−Tapolca−Keszthely útvonalon közlekedő gyorsvonatot a GYSEV Ludmilla becenevű dízelmozdonya továbbítja. Ez a típus az M62-es továbbfejlesztett változata, idén nyáron először látogat el a Balaton partjára. Szombathelyről 9 óra 5 perckor, Keszthelyről pedig 16 óra 35 perckor kel útra.
Az 1960-70-es éveket idézi még egy eredeti festésű, GANZ gyártmányú mozdony: az északi parti Tekergő és Kék Hullám vonatokkal közlekedik az M41,2143-as pályaszámú, Csörgőként ismert dízel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:49, hétfő | Belföld
Mától elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.