Hírek
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
Az előző negyedévhez mérten a szezonálisan kiigazított adatok alapján a beruházások összértéke összehasonlító áron 1,1 százalékkal mérséklődött - közölte a Központi Statisztikai Hivatal pénteken.
A KSH közlése szerint 2025 II. negyedévében a nemzetgazdasági beruházások teljesítménye a szezonálisan kiigazított adatok szerint 8,2 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához viszonyítva.
A beruházások csökkenéséhez a legnagyobb mértékben az ingatlanügyletek, a feldolgozóipar, valamint az oktatás járult hozzá. A visszaesést a szállítás, raktározás növekvő beruházási aktivitása mérsékelte - közölte a KSH.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.
2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld
Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében
Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében
