Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2020. Június 01. 07:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Közös videóval hívja fel a figyelmet az édesanyák helytállására négy szervezet

Közös videóval hívja fel a figyelmet az édesanyák helytállására négy szervezet

Elkészült az a közös videofelvétel, amellyel az Egyszülős Központ, a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak), a Ringató és a Magyar Női Unió (MNU) arra hívja fel a figyelmet,

hogy a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet kihirdetése óta milyen sok területen kellett helytállniuk az édesanyáknak.

A négy szervezet közös vasárnapi - a gyermeknap és a magyar hősök emlékünnepe alkalmából kiadott -, az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: "az anyukák a (szuper)hősök, akik legyőzték az elmúlt időszak kihívásait".

Felidézték: egy héttel ezelőtt felhívással fordultak az édesanyákhoz, akiknek olyan rejtett képességeik mutatkoztak meg a karantén kihívásai közepette, amelyekről talán nem is tudtak. Lehet, hogy az elején nagyon nehéz volt, biztosan sokszor lépték át a határaikat, de ettől lettek többek, erősebbek - emelték ki.

Ezeket a nem mindennapi cselekedeteket szeretnék megmutatni az egész országnak, ezért arra kérték az édesanyákat, hogy küldjenek be fotót egy olyan jelenetről, amelyre büszkék. A beküldött több száz képből készült el az az összevágott videó, amely megmutatja, milyen volt tanulás és a játék a kicsikkel, a munka, a közös sportolás, a főzés, a lakás rendben tartása, az éjjeli készülés a másnapi feladatokra, a kézműveskedés a gyerekkel, az iskolai feladatok készítése, illetve a gondoskodás az idős szülőkről, vagy mindezek párhuzamosan.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.