Hírek
2012. Június 03. 07:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI Fotó: Máthé Zoltán
Közlekedés - Felújított hadimozdony
Látogatók nézik az Amerikában készült Class S-160-as gőzmozdonyt a Magyar Vasúttörténeti Parkban. A hazánkban található hadimozdonyok felkutatása és megőrzése céljából jött létre a Történelmi Magyar Vasúti Kultúráért Egyesület, amelynek célja az 1947-ben ócskavas áron megvásárolt, eredetileg az amerikai hadsereg tulajdonában lévő mozdony üzemszerű működtetése. A Truman nevű mozdony, amely a MÁV-nál a 411-es sorozatjelölést kapta, több mint 500 társával együtt jelentősen segítette a háború utáni Magyarország újjáépítését.

Amerikában készült Class S-160-as gőzmozdony vezetőállásán a műszereket megvilágító, repceolajjal működő mécses.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
