Hírek
2016. Január 28. 15:33, csütörtök |
Helyi
Forrás: Elek András sajtó- és kommunikációs munkatárs
Kövek a zsebben
Kedden Pódium előadás a BFMK-ban.
A londoni West End díjnyertes darabjával, Marie Jones: Kövek a zsebben című vígjátékával folytatódik a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ Pódium bérletsorozata. A február 2-án, kedden 19 órakor kezdődő előadás főszerepében Rudolf Pétert és Kálloy Molnár Pétert láthatja a közönség a hódmezővásárhelyi kultúrközpont színpadán.

A londoni West End díjnyertes darabja, nem véletlenül hódítja meg szerte a világon a szakmai és a nagyközönséget egyaránt. A nézőket kulisszák mögé kalauzolja, akik egy amerikai filmforgatás kellős közepén találják magukat, Írországban. A fergeteges folytatást a két, statisztát játszó főszereplő biztosítja, akik úgy mesélik el a történetet, hogy a forgatáson megforduló összes karaktert (férfit és nőt válogatás és kegyelem nélkül) maguk keltik életre. Ám a percenként, néha másodpercenként átváltozó szereplők akciója mögött felsejlik a mai Írország kétarcúsága, a tradíció és az elkerülhetetlen (?) amerikanizálódás közötti vergődése - olvasható az előadás ajánlójában. A bravúrszerepet két bravúrszínész, Rudolf Péter és Kálloy Molnár Péter alakítja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
