Hírek
2011. Október 12. 07:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrintPress
Korábban kapnak pénzt októberben a nyugdíjasok
Az októberi nyugdíjat a vártnál 3-4 nappal korábban szállítja ki a Magyar Posta, amely a 2011. évi nyugdíj-kifizetési naptárban eredetileg október 31-ét jelölte meg nyugdíj-kifizetési napként, az azonban vasárnap lesz.
Az utalványok kifizetését a pihenőnappá kijelölt időpont előtt kell elvégezni - írja a hvg.hu.
A Magyar Posta a 2011. évi nyugdíj-kifizetési naptárban eredetileg október 31-ét jelölte meg nyugdíj-kifizetési napként, mivel a nyugellátások kifizetési munkálatainak előkészítése során még nem állt rendelkezésükre a Nemzetgazdasági Miniszter azon rendelete, amelyben az idei munkaszüneti napok körüli munkarendet jelölik ki.
Mivel október 31. pihenőnap, az e napon esedékes járandóságok kifizetésére végül más időpontokat jelölt ki a Magyar Posta: az október 31-i kifizetésben érintett nyugdíjasok számára az utalványaik kifizetését a pihenőnappá kijelölt időpont előtt kell elvégezni.
Azok a kézbesítő posták, akik az ütemezés alapján október 31-én kifizetést teljesítenének, az e napon esedékes ellátások kézbesítését október 27. és 28. kifizetési napokra ütemezték át. Akinek a nyugdíj-kifizetési naptár szerint október 31-én esedékes a nyugdíja, a korábban történő kifizetés időpontjáról a kézbesítőjétől, illetve a lakóhelyén illetékes kézbesítő postahelyen kaphat információt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
2026. Május 15. 07:52, péntek | Belföld
Orbán Anita az orosz nagykövetnek: elfogadhatatlan, hogy a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
