2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2016. Március 29. 11:20, kedd | Helyi sport
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

KÖNNYEDÉN GYŐZÖTT A VÁSÁRHELY

Minden előzetes elvárást felülmúlva, nagy arányú győzelmet aratott a MAFC II. ellen a Vásárhelyi Kosársuli.

A kék-sárgáknál Czibere Zoltán volt a legeredményesebb, szinte nem tudott hibázni a hármas vonal mögül. Dr. Elek András fiai egy hét múlva a Budafok ellen zárják az alapszakaszt.

A Kosársuli kezdte jobban a mérkőzést, a fővárosi fiatalok nem tudtak mit tenni a hazaiak kombinatív és gyors játékával. Elsősorban Vas és Kelemen gyűjtötte a pontokat. Emellett a védekezés sem ment rosszul, ennek ellenére 16 pontot szereztek Dinnyés Attila tanítványai az első kisszünetig.

A második periódus elején öt percre behúzta a kéziféket a Vásárhely, nem esett túl sok kosár. Szerencsére azonban a sötét mezesek sem voltak túl eredményesek. Ezután beindult a henger, rövid idő alatt 16 pontot jegyezhettünk fel a hódmezővásárhelyiek oldalán. 54-24 volt az állás, ami a félidőre sem változott.

A pihenő után Czibere percei következtek: öt hármast vágott gyorsan egymás után. (73-30) Ekkor már látszott, hogy dr. Elek Andrásnak nem kell sok minden miatt aggódnia, a győzelem nem forgott veszélyben. Főleg, hogy Czibere még egyszer eredményes volt a hárompontos-vonal mögül.

Az utolsó negyedben már főleg csak az volt a kérdés, hogy Varga Dánielék mikor szerzik meg századik pontjukat. Rostás Gábor zsákolása után már 99-et mutatott az eredményjelző, ezután szintén ő dobhatott büntetőket, így lett meg a száz egység. Ezután folytatódott az örömjáték, amelynek köszönhetően több mint 50 pontos sikert arattak Kelemenék.

Vásárhelyi Kosársuli - MAFC II. 125-66 (29-16, 25-8, 34-18, 37-27)
NBI B csoport, alapszakasz XXI. forduló vezette: dr. Varga Z.,Borgula Gy. és Kátay Cs.

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 420 néző.
Kosársuli: KELEMEN 12/6, CZIBERE 25/18, ROSTÁS G. 16/3, VAS 16/6, VARGA D. 15
Csere: KIS MOLNÁR 14/12, VARGA Z. 8, Wirth 5, Pavlovic 6, Nagy 8/6,
Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor
MAFC II.: Kovács 4, Iványi 10/6, Nagy 4, SIKLÓS 18/3, Vígh 4
csere: Sebestyén 13/9, Jankovits 2, Medgyesi 2, Szanyi -, Vízvári 9/9, Molnár -.
Edző: Dinnyés Attila

Dr. Elek András: "Gratulálok a fiúknak, köszönjük a közönségnek a biztatást. Nagyon jó, hogy igazi örömjátékkal sikerült búcsúzni az alapszakasztól."