Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2022. Július 24. 16:03, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Kisemmizte az idős asszonyt a háromfős banda

Kisemmizte az idős asszonyt a háromfős banda

Befejezték a rendőrök a vizsgálatot annak a három siklósi lakosnak az ügyében, akik egy 80 éves nőt akaratában, mozgásában korlátoztak, és felélték a vagyonát.

Személyi szabadság megsértése és más bűncselekmények elkövetése miatt nyomozott a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság két férfi és egy nő ellen, akik egy idős asszonynak megszerezték a vagyonát, valamint a személyi szabadságában korlátozták – közölte a rendőrség.

A megalapozott gyanú szerint az 52 éves helyi férfi a feleségével, valamint 61 éves társukkal a 80 éves sértettet vagyonának megszerzése érdekében a siklósi családi házukban több éven át aljas indokból a személyi szabadságában megsértették, mozgásában, akaratában korlátozták. Az idős nőt a vagyoni szabadságában is korlátozták. Nyugdíját elvették, fenyegetett helyzetben aláírattak vele egy adásvételi szerződést, amellyel ingatlanját értékesítették, azonban az ebből befolyó vételárat számára nem adták át, azt a fogvatartói felélték.

A siklósi nyomozók a „Mecsek” Közterületi Támogató Alosztály munkatársainak segítségével 2021. június 22-én reggel az otthonukban elfogták a feltételezett elkövetőket, majd előállították őket. Mindhármukat kihallgatták gyanúsítottként, majd őrizetbe vételüket követően kezdeményezték a letartóztatásukat, amelyet a bíróság el is rendelt.

A rendőrség az ügy vizsgálatát most fejezte be, és az iratokat a napokban átadta az ügyészségnek.

Címkék: elfogás, nyomozás, siklós

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.