Hírek
2018. Február 08. 11:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kisebb fennakadások Zalában, minden út járható Vas megyében is

Kisebb fennakadásokat okozott Zalában a csütörtök hajnalban újraindult havazás, folyamatosan dolgoznak az utak megtisztításán Vas megyében is.
A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a honlapján azt írta, Gosztola külterületén hajnalban egy személygépjármű elakadt a hóban és akadályozta a közlekedést. Zalaszentiván külterületén pedig árokba csúszott egy személyautó. A járműveket a tűzoltók segítségével állították vissza az útra, senki sem sérült meg egyik esetben sem.
Kidőlt fa akadályozta a forgalmat Pórszombat külterületén, Zalaegerszegen határában a Bazita és Gellénháza közötti úton, valamint a 75-ös főúton, Pölöske külterületén is. Az útakadályokat a tűzoltók távolították el.
Vas megyében az Őrségben, valamint Vasvár és Körmend térségében volt intenzívebb a havazás, a közútkezelő gépei folyamatosan dolgoznak, minden út járható.
Egyed László, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek csütörtök reggel azt mondta, feltámadt a szél, de nem okozott hóátfúvásokat.
A katasztrófavédelem csütörtökön kora reggel azt közölte, hogy a havazás miatt nincs áram Vas és Zala megye 23 településén, az áramszünet 1800 fogyasztót érint. A szolgáltató szakemberei dolgoznak az üzemzavar elhárításán. A rendőrség azt írta, hogy az érintett településeken bűnmegelőzési céllal folyamatos a rendőri jelenlét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása