Hírek
2019. Szeptember 25. 12:55, szerda |
				Helyi				
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG
				
				Kiránduljon vonattal az Elba mentére, fedezze fel Drezda szépségeit az őszi napsütésben!
				Budapest és Drezda között minden nap közvetlen összeköttetést biztosít a MÁV-START a Hamburgba közlekedő Hungária EuroCity vonattal.
A járat Csehország felől az Elba partján halad végig, csodás panorámát kínálva a drezdai érkezés előtt. Az Elba menti kerékpárutak felkereséséhez akár bicikli is szállítható a vonaton, irányonként mindössze 10 euróért.
A Hungária EuroCityben a kerékpárszállító kocsi mellett hagyományos, termes és fülkés másodosztályú, illetve első osztályú kocsik és étkezőkocsi is található – utóbbiban magyaros jellegű ételek és italok várják az utasokat.
A vonatra korlátozott számban váltható SparDay menetjegy mindkét kocsiosztályra: másodosztályra irányonként 29 eurótól, első osztályra irányonként 55 eurótól. A SparDay jegyek garantált ülőhelyet biztosítanak.
A SparDay jegyek a Drezdán túli városok – például Lipcse, Erfurt vagy Jéna – felfedezéséhez úgynevezett Add-On-Tariff jegyekkel is kombinálhatók. A SparDay jeggyel rendelkező utasok ezekkel a jegyekkel kedvezményes áron, Lipcsébe 15 euróért, Erfurtba és Jénába pedig 25 euróért utazhatnak.
További információk: https://www.mavcsoport.hu/mav-start/nemzetkozi-utazas/drezda
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. November 03. 07:18, hétfő | Életmód
Enyedi Ildikó díjat nyert a valladolidi filmfesztiválon
Enyedi Ildikó új filmje, a Csendes barát díjat nyert a 70. Valladolid Nemzetközi Filmfesztiválon. Az alkotást a Silver Spike Award-dal (Ezüst Tüske-díjjal) ismerték el.
