Hírek
2018. Március 19. 14:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: mti illusztráció
Kilencezer fogyasztónál még nincs áram
Három megyében, kilencezer fogyasztónál még mindig nem volt áramszolgáltatás hétfő délelőtt, miután nagy mennyiségű hó hullott országszerte - közölte honlapján az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).
Békés, Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megye harminchét településén okoz még mindig áramellátási zavart a hétvégi havazás - tájékoztatott az OKF.
A vasúti közlekedés is hátráltatja az időjárás. Hétfő reggel negyvennyolc szerelvény közlekedett késésekkel - tették hozzá.
A közlemény szerint a katasztrófavédelemnek szombat óta több mint négyszázharminc, a havazással kapcsolatos beavatkozást kellett végrehajtaniuk. A meteorológiai előrejelzés szerint további havazás várható.
A tűzoltóknak többnyire a hó súlya alatt kidőlt fákat, letört, gallyakat kellett eltávolítaniuk, valamint a havas utakon elakadt, kisodródott, árokba csúszott, felborult, keresztbe fordult autókat, tehergépkocsikat, buszokat mentettek - írta az OKF.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
