2024. május 3, péntek - Tímea

2015. Május 31. 10:23, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök

KIKAPOTT, DE BRONZ KÖZELBEN A KOSÁRSULI

14 pontos vereséget szenvedett Salgótarjánban a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoport rájátszásának bronz párharcában.

Ha a kék-sárgák június 6-án szombaton hazai pályán ledolgozzák az első ütközetben összegyűjtött hátrányt, akkor a bronzérmet eldöntő összecsapást is a Hódtói Sportcsarnokban rendezhetik majd.

10-6-ra mentek el a hazaiak az elején, de Genal a három pontos vonalon túlról egyenlített, majd Vas és Gruda talált be. (11-15) A különbség a negyed végére ráadásul még tovább is nőtt. Gyorsan feljöttek a hazaiak, akik Pribics, Vuletics és a vásárhelyi nevelésű Schéda vezérletével 22-23-ra alakították az eredményt. Nem sokkal később pedig az irányító Szabó trojkáival, valamint egy 17-2-es rohanással már 6 ponttal vezettek, ami alig csökkent a nagyszünetre.

Vuletics remekelt a harmadik periódus elején, és ennek köszönhetően 10-zel lépett meg a Salgótarján. A vendégeknél Kosársulinál Rostás Imre próbálta tartani velük a lépést. (50-39) Vargáék a játékrész második felében sem tudtak mit kezdeni az addigra már 15 egységnél járó hazai centerrel. Czibere két kosarával 8-ra zárkóztak fel a kék-sárgák, ám a közelebb lépéshez Genal nagyszerű produkciója sem volt elég.

58-50 állt az eredményjelzőn az utolsó 10 perc előtt. Vejinovics vitte hátán a vásárhelyi alakulatot, Vejinovics hármasaival csak négy pont volt a két együttes között. 5 perccel a vége előtt azonban a Szabóék begyújtották a rakétákat, és megduplázták a differenciát. Cziberéék végül nem tudták tartani magukat, és 87-73-ra alulmaradtak. Az azonban már most látszik, hogy jövő szombaton a Hódtói Sportcsarnokban nehéz lesz ledolgozni hátrányukat, ami elengedhetetlen lenne ahhoz, hogy Hódmezővásárhelyen rendezzék a bronzérem sorsát eldöntő harmadik összecsapást.

Konecranes-Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli SE 87-73 (15-23, 24-11, 19-16, 29-23)

NBI B rájátszás a harmadik helyért, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző.

Vezette: Pozsonyi L., Sallai I. és Balogh Gy.

Kosársuli: Vejinovics 12/9, Czibere 12/3, Vas 7/3, GENAL 18/6, VARGA 10.

Csere: Gruda 9, Rostás I. 4, Mócsai -, Kelemen 1.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Ilyen sok hibával játszva örülhetünk, hogy csak ekkora lett a különbség!”

2024. Május 03. 06:43, péntek | Belföld

Nagy Márton: Magyarországon minden adott, hogy Kína logisztikai központja legyen

Magyarországnak versenyképessége javítása érdekében szüksége van a kínai kapcsolatokra, a két ország közötti együttműködés erősítésére

2024. Május 03. 06:41, péntek | Életmód

Nemzetközi elismerést kapott a szentendrei Skanzen

A SozialMarie díj harmadik helyezettje lett a szentendrei Skanzen Demencia Programja - tájékoztatta a Szabadtéri Néprajzi Múzeum az MTI-t csütörtökön.

2024. Május 03. 06:39, péntek | Életmód