Hírek
2011. December 05. 13:22, hétfő |
Belföld
Forrás: Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE)
Kicsi gyereknek ne legyen mobilja, vagy mégis?
Egy brit felmérés szerint a felnőttek nem szeretik, ha a 12 év alatti gyerekeknek is van már saját telefonja.
Ugyanakkor a többség vészhelyzet esetén vagy a tanulmányi eredmények ösztönzésére hasznosnak tartja.
A mobilkészülékek és mobiltarifák értékelésével foglalkozó Recombu.com portál felmérése szerint a brit felnőttek 75 százaléka ellenzi, hogy a 12 év alatti kisgyerekeknek saját mobiltelefonja legyen. A 2000 válaszadó a magas számlákkal, a szülői felügyelet hiányával, és az ellenőrizetlen internethasználattal érvelt állásfoglalása mellett.
A fentiek ellenére tízből egy válaszadó úgy véli, saját mobiltelefon vásárlása a gyereknek, ösztönözheti az iskolai teljesítményt és a jó magaviseletet. Ráadásul tízből több mint kilencen úgy látják, vészhelyzet esetén mindennél hasznosabb, ha van a gyereknél mobilkészülék.
Bár a többség ellenzi, becslések szerint a 7 és 11 év közötti brit gyerekek közel nyolcvan százalékának van saját mobilja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld
Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni
Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
