Hírek
2021. December 12. 14:06, vasárnap |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Kiadatási letartóztatásba került egy Kanadában elkövetett emberölés gyanúsítottja

A Fővárosi Törvényszék (FT) elrendelte annak a szlovák-kanadai állampolgárságú férfinak a kiadatási letartóztatását,
akivel szemben a kanadai Ontario Kerületi Bíróság bocsátott ki nemzetközi elfogatóparancsot emberölés és emberölés kísérlete miatt.
A rendelkezésre álló adatok alapján a terhelt és barátnője február 28-án egy üzleti találkozón vett részt a terhükre rótt bűncselekmény két sértettjével. A megbeszélés során a férfi mindkét személyt meglőtte. Az egyik áldozat a helyszínen meghalt - közölte az FT szombaton az MTI-vel.
A férfi és a barátnője ezután külföldre menekült - tették hozzá. A nő ügyében nyáron döntött a bíróság, ő hozzájárult a kiadatásához, így azóta már Kanadában van.
A bíróság eljárása során megállapította, hogy a rendelkezésre álló információk alapján a férfi esetében a kiadatás, illetve a kiadatási letartóztatás feltételei fennállnak. A kiadatás kérdésében a döntést az igazságügyi miniszter hozza meg - írták.
A bíróság szombati végzésében rendelkezett a specialitás elvének alkalmazásáról is, ami szerint a terheltet kiadatása esetén a kanadai hatóságok kizárólag a jelen kiadatási kérelemben szereplő ügyekkel kapcsolatban állíthatják bíróság elé.
A kiadatási letartóztatás - amelynek kezdőnapja július 12. - hat hónapig, azaz 2022. január 12-ig tart. A végzés nem végleges - közölte az FT.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 17. 08:23, szombat | Kék hírek
A NAV 2025-től már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évtől már 116 joghatósággal cserél bankszámla-információt - közölte a hivatal szombaton az MTI-vel.
2025. Május 16. 09:06, péntek | Kék hírek
Csaknem száz kutyát találtak Zalaszentgróton egy német nőnél, aki ellen állatkínzás miatt emeltek vádat
Elviselhetetlen körülmények között találtak 78 kutyát egy Zalaszentgróton élő német nőnél, aki 21 eb tetemét fagyasztókban tárolta
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Kék hírek
Féltékenységből brutálisan megölte a barátját - 15 évre ítélték
A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetés súlyosítását abban az ügyben, amelyben egy férfi féltékenységből megölte a barátját.
2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Kék hírek
ÉKM: újabb 10 milliós bírság a horrorkaravánokra
Egy hét alatt csaknem tízmillió forint bírságot szabtak ki az Építési és Közlekedési Minisztériumhoz (ÉKM) tartozó Közlekedési Hatóság munkatársai autószállító járművekre. A leggyakoribb szabálytalanság a túlsúly volt