Hírek
2017. Október 22. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Kezdődik az influenzaszezon
Hamarosan kezdődik az influenzaszezon - mondta Bense Tamás háziorvos szombat délelőtt az M1 aktuális csatornán.
Közölte, általában novemberben, vagy decemberben érkeznek az első influenzás betegek, és egészen februárig, vagy márciusig okoz problémákat ez a betegség. Hozzátette: éppen most a legcélszerűbb beoltatnia magát mindenkinek; az oltóanyag a körzeti orvosoknál áll rendelkezésre.
Elmondta azt is, valószínűleg az utóbbi évek enyhébb járványai miatt csökkent az oltási kedv Magyarországon, pedig nem lehet előre jelezni, hogy melyik évben milyen mutáción esik át a kórokozó, így azt sem, hogy milyen súlyosan érinti a népességet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld
KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.
2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.
2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
