Hírek
2012. Január 30. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Keddig kérhetjük a munkáltatói adómegállapítást
Keddig lehet munkáltatói adómegállapítást kérni. A munkáltatóknak, kifizetőknek is addig kell kiadniuk a magánszemélyek számára kifizetett jövedelmekről és levonásokról szóló igazolásokat.
A munkáltatói adómegállapítás igénybevételére az adóhatóság honlapján közzétett tájékoztató szerint akkor jogosult a magánszemély, ha kizárólag az adó elszámolását vállaló munkáltatótól szerzett olyan bevételt, amelyet a nyilatkozat hiányában önadózóként köteles lenne bevallani. Ha a magánszemély nem kéri a munkáltatói adómegállapítást, arról is nyilatkoznia kell.
A 2010-es adóévről 4 és fél millió magánszemély adott be szja bevallást, 22 ezerrel több az előző évinél. Az önbevallók aránya tavaly 1 százalékkal csökkent az előző évihez képest, de tavaly még így is 79 százalék választotta ezt a bevallási módot - tájékoztatott az Inforádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 13:00, szombat | Belföld
A Mol várakozásai szerint a most megvásárolt Aphrodité gázmező nagy hatással lesz az európai piacra
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
