Hírek
2022. Március 07. 07:00, hétfő |
Kék hírek
Forrás: infovárosok/police.hu
Kábítószerültetvényt számoltak fel Besenyszögön

Háromfős banda bukott le, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság egyenruhásai gyanúsítottként hallgatták ki a gyanúsítottakat.
Egy 46 éves tószegi lakos megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2019-től kezdődően Besenyszögön, szülei lakóházának melléképületében kábítószernek minősülő növényeket termesztett 30 éves tószegi bűntársával. A növények gondozásába tevékenyen besegített a besenyszögi édesanya is, aki a palántákat a fia iránymutatása alapján nevelte, tápoldattal látta el, illetve részt vett a szüretelésében is.
A két férfi rendszeresen, anyagi haszonszerzésre törekedve a szárított növényi törmeléket 4000 forintos gramm áron értékesítette környékbeli lakosoknak – közölte a rendőrség.
A helyszíni szemle során a rendőrök 1120 gramm kábítószer gyanúját keltő zöld növényi törmeléket, a termesztéshez használt segédeszközöket, 48 tő növényt – amelyek az elsődleges botanikus szakértői vélemény szerint kábítószernek minősülő kannabisz palánták –, 70 már leszüretelt szárcsonkot, valamint vagyon-visszaszerzési tevékenység keretében mobiltelefonokat és készpénzt foglaltak le.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága és a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Tisza MEKTO közreműködésével elfogta és előállította feltételezett bűnelkövetőket, akiket kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgattak. A terheltek beismerő vallomást tettek. A nyomozó hatóság a két férfi őrizetbe vételéről határozott és előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására, míg a besenyszögi asszony szabadlábon védekezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 06. 07:41, csütörtök | Kék hírek
ORFK: bocsánatot kér a rendőrség a japán nő halála ügyében folytatott kommunikációja miatt
Bocsánatot kér a rendőrség a V. kerületi lakástűzzel összefüggésben meghalt japán nő ügyében folytatott kommunikációja miatt
2025. Február 04. 07:43, kedd | Kék hírek
Rasszista terrorcselekménnyel fenyegetőzött egy győri fiú, letartóztatták
A muszlim vallási közösség tagjai, a fekete etnikai származásúak, valamint az LMTBQ-emberek megölésével fenyegetőzött egy közösségi platformon egy 15 éves győri fiú, akinek a bíróság elrendelte a letartóztatását
2025. Február 03. 06:00, hétfő | Kék hírek
Féltékenységből autója után kötötte élettársát a férfi
A bántalmazás és a vonszolás következtében a nő súlyos sérüléseket szenvedett el.
2025. Február 03. 06:00, hétfő | Kék hírek
Rendőrre támadt karddal egy férfi
A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen.