Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2016. Június 24. 07:33, péntek | Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu

Kábítószer-termesztőket fogtak egy kétpói tanyán

Kábítószer-termesztőket fogtak egy kétpói tanyán

Kábítószert termesztő testvérpárt fogtak el Jász-Nagykun-Szolnok megyében egy kétpói bérelt tanyán - közölte a rendőrség a honlapján pénteken.

A megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi szolgálatának munkatársai a "Tisza" Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztály beosztottjainak közreműködésével szerdán a nappali órákban fogták el azt a két férfit, akik a gyanú szerint cannabis növényeket termesztettek a területen.

A férfiak gépkocsival érkeztek az ültetvényre és éppen a "termést" ellenőrizték, amikor a rendőrök lecsaptak rájuk. A nyomozók közel félszáz, különböző fejlettségi szintű, cserepes, marihuána növényt találtak a gazos területen. A rendőrök a rákóczifalvai gyanúsítottak házaiban házkutatást tartottak. Egyikőjük otthonában találtak egy olyan helyiséget, ahol a 33 éves férfi és 38 éves társa a palántákat nevelte. A házkutatásokkor előkerült továbbá több - feltehetően cannabis - növényi mag és olyan elektronikai eszközök, amelyek a növények optimális növekedéséhez szükséges klímát biztosították.

A Mezőtúri Rendőrkapitányság kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást H. Csaba és H. Róbert ellen. A nyomozók a testvérpárt gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették. A lefoglalt növényeket szakértők bevonásával vizsgálják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.