Hírek
2012. Január 10. 14:10, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Ők nagyobb veszélyben vannak
A koleszterinszintet csökkentő sztatinok szedése az idősebb nőknél emeli a cukorbetegség kialakulásának kockázatát – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
A minnesotai Mayo Klinika szakemberei 153 ezer, átlagosan 63 éves nőt vontak be vizsgálatukba. Az eredmények azt mutatták, hogy függetlenül az alkalmazott dózis nagyságától és a gyógyszer típusától, a sztatinokat szedő, menopauza után lévő nők közül nagyobb arányban alakult ki diabétesz azoknál, akik szedték a koleszterinszintet csökkentő szereket, mint azoknál, akik nem.
„A sztatint szedő nőknek tudatában kell lenniük, hogy rendszeresen szükséges ellenőriztetniük vércukorszintjüket, valamint májfunkciójukat” – hangsúlyozta Suzanne Steinbaum, a New York-i Lenox Hill Kórház szakorvosa. A tanulmányt az Archives of Internal Medicine című szakfolyóirat hétfőn megjelent számában tették közzé.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.
