Hírek
2018. Augusztus 26. 13:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Jó minőségű és nagy mennyiségű lehet az idei szőlőtermés
Jó minőségű és nagy mennyiségű szőlőtermést várnak idén a szakemberek - mondta Domján Erika, FruitVeb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ügyvezetője az M1 csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Hozzátette: mivel a szőlőnek mély, másfél méter mélyen lévő gyökere van, így a vízhiány kevéssé okozott gondot.
Arról is beszámolt, hogy a meleg nyári időjárás miatt körülbelül két héttel korábban érik minden gyümölcs és zöldség. A csemegeszőlő már a boltokban van. A körte is korábban érik. Bár a körte termőterülete az utóbbi időben erősen csökkent, főleg a zalai, dél-dunántúli tájakról jó termést várnak.
Az almatermelők is megkezdték már a betakarítást. Emlékeztetett rá, a léalma felvásárlási ára nagyon alacsony, a tárgyalások során az egyik legnagyobb felvásárló az először ajánlott 13 forint helyett 15 forintot ajánlott, de a gazdák ezt is keveslik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld
Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld
Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit
Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.
