Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2020. Január 20. 14:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Ismét nőtt a légszennyezettség

Ismét nőtt a légszennyezettség

A magas szállópor-tartalom miatt ismét nőtt a légszennyezettség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ hétfőn az MTI-vel azt közölte: kilenc településen kifogásolt volt a levegőminőség, ezek: Budapest, Eger, Kazincbarcika, Miskolc, Putnok, Sajószentpéter, Tatabánya, Tököl és Vác.

A meteorológia előrejelzés alapján a szélcsendes helyeken tovább romolhat a levegőminőség a következő napokban - tették hozzá.

Kiemelték: a fűtési szezonban a helytelen lakossági tüzelés a felelős az ország legtöbb településén a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációjáért. A lakossági tüzelésről bővebb információ a Fűts okosan! kampány oldalán (http://www.futsokosankampany.hu/) található.

Emellett a nagyvárosok levegőminőségét a közlekedés is meghatározza, így saját gépjármű használata helyett ajánlott előnyben részesíteni a tömegközlekedést - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.

2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld

A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat

100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.

2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.