Hírek
2024. Október 08. 15:44, kedd |
				Sport				
Forrás: Hajósi Miklós
				
				Irány a VB!
 
				Beszélgetés Juráncsik Balázs Gokartversenyzővel, a 2024-s versenyei után és a RMCGF előtt.
	Idén már a DD2-es kategóriában láthattunk. Ez évben a CEE I. és II. futamon kezdted bontogatni számodra új kategóriában a szárnyaidat. Hogy sikerült a két nemzetközi futamod?
	- Viszonylag jól indult a szezon ahhoz képest, hogy csak három edző hétvégét teljesítettem. Az első CEE verseny Jesolo-ban volt, és jól alakult, mert a tempóm meg volt, és szerencsére sikerült az mezőny elejében végeznem. A második CEE verseny az hasonlóan alakult. Ott is meg volt a tempóm, aminek köszönhetően sikerült előkelő helyen végeznem.
	Az országos Gokartbajnokságban neveztél 2024-ben a DD2-s kategóriában. Év elején még jó páran voltatok a kategóriádban. Hat futamon vettél részt. Kecskeméten, Bruckban és a Slovakiringen. Volt három győzelmed és több dobogós helyezésed. Mely versenyek és miért tetszettek neked?
	- Igazából a legjobban a Rabócsiringi verseny tetszett, ahol önerőből sikerült megnyerni a hétvégét. Az ötödik fordulón, amivel már ott bebiztosítottam a bajnoki címemet.
	Ami még tetszett az a Bruck-i verseny volt, ahol sikerült kettő futamot a háromból megnyerni, és ezzel a hétvégét is. Nekem ez a kettő verseny volt, ami tetszett.
	Idén immár harmadik alkalom, hogy kijutsz a RMCGF-ra. Most Sarno-ban szállhatsz harcba a világ többi DD2-es pilótájával, akik kijutottak erre a versenyre. Idén újonc DD2-es pilótaként veszel részt. Milyen eredménnyel lennel megelégedett?
	- Én örülnék neki, ha minimum a döntőben benne lennék, de én egy top tizenöttel lennék megelégedve.
	
	A felkészülésed miként is történik erre a versenyre? Melyik csapattal jutottál most ki?
	- Leginkább úgyhogy kipróbálom azt a vázat, amivel majd a világbajnokságon kell majd teljesítenem. A Brilliant Driver Program (BDP) csapattal jutottam ki, akikkel már kettő éve együtt dolgozunk, és építjük a remek tendenciánkat.
	2025-ös terveid?
	- Tervek vannak, de majd az a világbajnokság után fog véglegessé válni, hogy megvalósul-e vagy sem. Úgyhogy egyelőre semmit sem szeretnék elárulni.
	Kiknek és mit köszönhetsz idén a gokartpályafutásodban?
	- Igazából sokat köszönhetek a csapatomnak! Ők segítettek a háttérben, hogy sikerüljön megnyerni ismét a bajnokságot. Természetesen külön köszönet édesapámnak, hogy támogatott ebben.
Fotó: Brilliant Driver Program
- Hajósi Miklós -
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 08:08, péntek | Sport
Örmény-magyar - Még egy repülőgépet indít a Wizz Air Jerevánba
A nagy érdeklődésre való tekintettel még egy szurkolói repülőgépet indít a Wizz Air Jerevánba, ahol a magyar labdarúgó-válogatott november 13-án a házigazda örményekkel játszik világbajnoki selejtezőt.
2025. Október 30. 07:30, csütörtök | Sport
Angol Ligakupa - Búcsúzott a Liverpool
A Liverpool hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett a Crystal Palace-tól a labdarúgó angol Ligakupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján, ezzel búcsúzott a sorozattól.
2025. Október 29. 07:34, szerda | Sport
Magyar-ír - Minden jegy elkelt
Elfogytak a rendelkezésre álló jegyek a magyar labdarúgó-válogatott utolsó világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyet az ír csapattal játszik november 16-án, a Puskás Arénában.
2025. Október 28. 14:54, kedd | Sport
Bartha Brigi 2025 Junior Női Rallycross Bajnoka!
Beszélgetés, a még csak 16 éves rallycross pilótával, Bartha Brigittával, aki az Országos Bajnokság Junior kategóriájában versenyzik.
